23 stycznia 2012

Scrapbooking, swoje korzenie ma w Stanach Zjednoczonych, gdzie historycznie był używany jako sposób na przekazywanie zywczajów i tradycji. Został on być powszechnie stosowany, gdy w powszechnym użytku znalazła się fotografia oraz albumy fotograficzne i to właśnie z procesem ozdabiania albumów scrapbooking wiąże swoje pochodzenie.
Scrapbooking to historycznie, przede wszystkim sposób dekorowania albumów fotograficznych- stron okładek. Materiałami, które najczęściej używa się do ozdabiania są: papier,papier kolorowy, szablony, tektura, nożyczki do wycinania profilu, klej, cekiny, brokat, różnorodne tkaniny, guziki, itp. W dzisiejszych czasach, scrapbooking ma znacznie więcej zastosowań i używa sie go nawet do dekoracji takich wydruków jak wizytówki!
Najnowszą odmianą scrapbookingu jest digital scrapbooking, gdzie cyfrowe zdjęcia w nakładane są na dane tło, dekorowane, a następnie jako całość drukowana. Daje to ogromną możliwość obróki takich kreatywnych wytworów.
Scrapbooking to dowolność tworzenia bez jakiegokolwiek ograniczania swojej wyobraźni. Dla jednych jest formą dobrej zabawy, dla innych jest życiową pasją, jak np w Stanach Zjednoczonych, gdzie żyje najwiekszy na świecie odsetek ludzi uprawiających scrapbooking jako hobby i praca. Jest on obecnie ogromnym przemysłem z fascynującą ilością dostępnych produktów. Scrapbookerzy na całym świecie stanowią ogromną i zreszona grupe ludzi, którzy poprzez internet wymieniają swoje opinie, prace, poglądy oraz najnowsze techniki tworzenia.

-wpis sponsorowany-

ps. w dalszym ciągu przypominam o rozdaniu :) >KLIK<
Macie jeszcze 4 dni ! :) 

Kiedy skończą mi się zaliczenia i wreszcie będę mogła się wyspać ? :(

7 komentarzy:

 1. dzięki! :) właśnie nie wiem czemu tak krótko :/ w mojej szkole jest taka tradycja że max do 2 gra zespół i w ogole.. szkoda :D

  OdpowiedzUsuń
 2. genialny masz wygląd bloga!

  OdpowiedzUsuń
 3. scrapbooking strasznie mi się podoba. ;) chciałabym się za to zabrać, ale czytałam, że trzeba sporo materiałów różnych. ale i tak świetna technika < 3 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa technika ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam o tym, bardzo mi się podoba! Kiedyś próbowałam to zrobić, ale nie zupełnie mi wyszło. :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze interesowały mnie takie rzeczy. Najbardziej jestem oczarowana decoupage ale totalnie nie wiem jak to robić . Może wiesz coś na ten temat ? ; )

  OdpowiedzUsuń

to miłe z Twojej strony ! dziękuję za każdy komentarz ♥